Umywalki łazienkowe i ich najpopularniejsze rodzaje

Umywalka jest podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki. Pełni zarówno istotną funkcję użytkową, jak i w efektowny sposób zdobi pomieszczenie, podkreślając jego wystrój i unikalny styl. Wybór umywalki powinien być starannie przemyślany, gdyż z założenia rozwiązanie to ma nam dobrze służyć przez wiele kolejnych lat. Aktualnie w sprzedaży dostępnych jest kilka wariantów umywalek łazienkowych, które różnią się między sobą nie tylko designem, ale przede wszystkim sposobem montażu.

Dlaczego umywalka pełni tak istotną rolę w każdej łazience?

Umywalka nie bez powodu jest uznawana za jeden z najważniejszych elementów ceramiki łazienkowych oraz rozwiązanie, które obowiązkowo musi znaleźć się w każdej, nawet najmniejszej łazience. Umywalka pełni zarówno funkcję użytkową, jak i estetyczną oraz jest tym elementem, który jest szczególnie intensywnie użytkowany na co dzień – to w niej myjemy ręce po powrocie do domu i w ciągu dnia, a wieczorem i rano towarzyszy nam w codziennej toalecie. Aby prawidłowo spełniała swoją rolę, musi być więc wykonana z trwałej i solidnej ceramiki, która będzie jednocześnie łatwa i skuteczna w utrzymaniu w czystości.

Wśród dostępnych w sprzedaży nowoczesnych umywalek, na szczególną uwagę zasługują rozwiązania stworzone przez markę Roca. Mowa tu o innowacyjnych umywalkach wykonanych z nowoczesnej ceramiki Fineceramic dostępnych w ramach kolekcji ceramiki łazienkowej Inspira i Beyond. Umywalki Fineceramic na tle innych rozwiązań wyróżniają się cienkimi, subtelnymi liniami oraz podwyższoną wytrzymałością, co czyni z nich idealny wybór do nowoczesnych, starannie urządzonych pomieszczeń. Specjalna powłoka Maxi Clean sprawia natomiast, że codzienne dbanie o czystość umywalki jest łatwiejsze, szybsze i skuteczniejsze.

Nowoczesne umywalki i ich rodzaje – jakie sposoby montażu mamy do wyboru?

Współczesne umywalki dzieli się przede wszystkim ze względu na sposób montażu – w sprzedaży dostępne są umywalki blatowe, klasyczne, stawiane na blat, podblatowe oraz bardzo oryginalne konstrukcyjnie rozwiązania stojące. Wybór konkretnego rodzaju umywalki zależy od naszych osobistych preferencji, wizji łazienki oraz ogólnych uwarunkowań pomieszczenia. Zdecydowanie najbardziej praktycznymi rozwiązaniami są umywalki blatowe, stawiane na blat i podblatowe, gdyż są instalowane wspólnie z szafką, co pozwala na połączenie funkcji użytkowej obu tych rozwiązań. Szeroki ich wybór jest dostępny w kolekcjach Gap i Inspira marki Roca.

Umywalki klasyczne to z kolei rozwiązania, które fantastycznie odnajdą się w minimalistycznie urządzonych łazienkach, w których jest dostępna wolna przestrzeń. Są mocowane bezpośrednio do ściany oraz mogą zostać dodatkowo wyposażone w estetyczny postument, który ukryje widoczny odpływ oraz nada całej konstrukcji dodatkowych walorów wizualnych. Umywalki takie wraz z dopasowanym do nich postumentem znaleźć można w linii produktowej Carmen. Ciekawe, bardzo nowoczesne rozwiązanie stanowią natomiast umywalki stojące, które są montowane bezpośrednio do podłogi i same w sobie stanowią efektowny, nowocześnie prezentujący się dodatek do wystroju łazienki. Umywalki stojące również można znaleźć w ofercie marki Roca, w najnowszej kolekcji Beyond.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *