Udekoruj taras na wiosnę – wykorzystaj palety!

Otwarcie sezonu wiosenno-letniego najczęściej rozpoczyna się w ogrodzie. Pierwsze grille, spotkania w gronie rodziny i najbliższych, odpoczynek na tarasie to znak, że w naszych ogrodach zawitała wiosna. Taras jest wizytówką każdego domu z ogródkiem, pięknie udekorowany staje się miejscem kwitnącym życiem. To strefa relaksu, w której spędzamy ciepłe popołudnia i wieczory z książką i kawą w ręku, miejsce w którym chcemy się czuć komfortowo i bezpiecznie. Urządzenie tego miejsca jest ważnym zadaniem, będące nieraz prawdziwym wyzwaniem. Jedną z kluczowych kwestii jest określenie funduszu, dokładnie rozplanowanie przestrzeni, a także zdecydowanie się na konkretny styl. Nowoczesny, klasyczny, rustykalny, a może połączenie różnych stylów w wersji ekologicznej? Co powiesz na urządzenie tarasu z palet?

Skąd pomysł na wykorzystanie palet?

Palety to wyjątkowo wdzięczny i uniwersalny materiał, z którego można stworzyć wiele praktycznych i niebanalnie wyglądających rzeczy. To świetny sposób na wykorzystanie niepotrzebnych produktów i nadanie im nowego życia, często w zupełnie nowej odsłonie i o całkiem nowym zastosowaniu. Zgodnie z zasadami uprecyklingu, wykorzystujemy niepotrzebne palety do stworzenia mebli, podestów, skrzyń, czy altan, bez potrzeby kupowania nowych produktów. Dzięki temu, że dostęp do palet i europalet jest obecnie bardzo łatwy, możemy w prosty sposób zaoszczędzić i jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska. Palety są dostępne w marketach budowlanych, składach palet, można też je kupić z drugiej ręki lub popytać o nie na placu budowy. To, w jaki sposób wykorzystamy palety, zależy już tylko od naszej kreatywności, a ich potencjał jest naprawdę duży.

Europalety – liczy się twój pomysł

Palety i europalety najczęściej są wykorzystywane do produkcji mebli, zarówno do zastosowania w domu, jak i na balkonie czy tarasie. To dobry pomysł na oryginalny dodatek i wystrój wnętrza. Ta popularność palet sprawiła, że chętnie wybiera się je do tworzenia ogródków restauracyjnych jako niedrogi i nietuzinkowy sposób wystroju. Najczęściej wykonuje się z nich siedziska, wykończone różnymi poduszkami. Używanie certyfikowanych materiałów gwarantuje trwałość i jakość powstałych z nich mebli.

W ogrodzie palety można wykorzystać do stworzenia akcesoriów służących do przechowania. Półka do przechowywania butów i kaloszy? Proszę bardzo! Jej wykonanie z palet jest bardzo proste i pozwala zadbać o czystość i porządek na tarasie. Z tej samej potrzeby mogą powstać z palet drewniane skrzynie, w których można trzymać akcesoria ogrodowe, takie jak poduszki i koce, a jeśli je dodatkowo pomalujemy i pomysłowo ozdobimy, staną się one prawdziwą ozdobą tarasu.

Palety mogą być też praktycznym elementem tarasu. Często wykorzystuje się je do stworzenia kompostownika, w którym powstaje naturalny nawóz do grządek w warzywniku. Można również z nich wykonać drewniane osłonki na donice lub zbudować stylowy kwietnik.

Palety – gdzie ich szukać?

W zależności od budżety, jakim dysponujesz, możesz zdecydować się na różne sposoby nabycia palet. Jeśli zależy ci na niskich kosztach zakupu, warto rozejrzeć się za paletami na placach budowy lub w okolicy magazynów i hal produkcyjnych. Musisz się jednak liczyć z tym, że jakość takich palet będzie najprawdopodobniej bardzo słaba, ale z powodzeniem możesz je przeznaczyć na kwietnik lub do stworzenia warzywnika. Jeśli palety mają stać się elementem konstrukcyjnym, konieczna będzie większa inwestycja. Możesz je kupić w składach budowlanych lub w sklepach i hurtowniach sprzedających palety przemysłowe. Ceny nowych palet wahają się w granicach 17-40 zł i uzależnione są od jakości produktu. Z pewnością, droższe są nowe palety, szczególnie te opatrzone symbolem EPAL, potwierdzającym wysoką trwałość produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *