Rękawice robocze najlepsze do pracy na budowie

Wybór rękawic roboczych w naszym sklepie internetowym i hurtowni gvarant.pl jest ogromny. Ponad 2500 różnych modeli rękawic, daje gwarancję że pośród tej masy, jest produkt który spełni nasze wymagania. Również praca na budowie to wiele różnych, często zupełnie innych od siebie prac. Od ciężkich prac przy transporcie, rozładunku materiałów budowlanych, poprzez prace ziemne, murowanie, na wykończeniach wnętrz kończąc. Nie jest możliwe by do tych wszystkich różnych prac używać jednego rodzaju rękawic roboczych. Dlatego producenci zasypują nas wieloma propozycjami różnych rozwiązań służących do ochrony naszych dłoni.

Jakie rękawice robocze używane są najczęściej na budowie?

Przede wszystkim, musimy zdać sobie sprawę że rodzaj rękawicy w której pracujemy zależy bezpośrednio od rodzaju pracy jaki wykonujemy.

Przy pracach najcięższych – wymagających siły, nie precyzji, sprawdzą się rękawice skórzane budowlane. Zazwyczaj takie rękawice budowlane wykonane są z grubych skór bydlęcych, czasami urozmaiconymi tekstylnymi wstawkami. W takich rękawicach bez problemu przeniesiemy ciężkie cegły, bloki czy pustaki bez obawy o nasze dłonie, bądź o szybkie zużycie się rękawicy. Nasi klienci często wybierają rękawice DINGO.

Prace ogólnobudowlane, np przy murowaniu, dekarstwie czy ocieplaniu budynków nie wymagają już takiej ochrony naszych dłoni. W takich warunkach bardzo dobrze sprawdzi się rękawica typu RECODRAG, OX-DRAGO, RDRB. Takie rękawice to połączenie dzianiny poliestrowej z lateksem, którym oblana jest chwytna część rękawicy. Są stosunkowo wytrzymałe, trwałe i oferują przyzwoity poziom manualności. Są to najczęściej używane rękawice na wszelkiego rodzaju budowach. W naszej hurtowni honorujemy zakupy całych kartonów rękawic odpowiednim rabatem.

Bardzo częstym wyborem są również rękawice pokryte nitrylem bądź tzw. ciężki nitryl. Materiał ten lepiej sobie radzi w kontaktach z lekką chemią, olejami, tłuszczami. Są to rękawice droższe od powlekanych lateksem, ale na pewno bardziej wytrzymałe, trwałe. Zaletą takich rękawic jest możliwość ich prania.

Rękawice powlekane nitrylem i lateksem występują również w wersjach antyprzecięciowych.

Takie rękawice mogą okazać się jednak zbyt grube przy pracach wykończeniowych. Tam gdzie wymagana jest precyzja i dokładność, potrzebujemy rękawicy cienkiej, doskonale dopasowanej do naszej dłoni. W takich pracach nie potrzebujemy też dużej ochrony przez uszkodzeniami ręki. Właśnie w tego rodzaju pracach, zastosowanie znajdują rękawice bawełniane, bądź powlekane poliuretanem. Rękawice bawełniane wykonane są z naturalnej bawełny, są delikatne, przyjemne w dotyku. Rękawice powlekane poliuretanem wykonane są z dzianiny poliestrowej powleczonej cienką warstwą poliuretanu. Klienci wybierają spośród tych dwóch rodzajów rękawic według wykonywanej pracy czy osobistych preferencji. Na pewno trwalsza będzie rękawica powleczona poliuretanem.

Przy pracach montażowych, transportowych bardzo często używane są również rękawice monterskie. Ten typ rękawic roboczych wykonany jest zazwyczaj z połączenia kilku materiałów. Tańsze często mają w części chwytnej cienką kozią skórę a z wierzchu materiał tekstylny. Droższe modele mogą być wykonane z kilku rodzajów skór, wzmocnione nićmi kevlarowimi. Rękawice monterskie są trwałe, wygodne. Możemy dobrze je dopasować do dłoni ponieważ zazwyczaj występują w rożnych rozmiarach. Mają również ciekawą stylistykę i kolorystykę.

Zdarza się, że ciężko samodzielnie wybrać odpowiedni rodzaj rękawic do pracy. Nasi pracownicy służą pomocą i z chęcią pomogą dobrać odpowiedni produkt. Prosimy o kontakt z naszym sklepem BHP gvarant.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *