Nadruki na szkle: oryginalne i unikatowe

Nadruki na szkle to specjalne panele wykonane ze szkła, które zostały ozdobione lub zabezpieczone przy użyciu różnych technik graficznych. Szkło z nadrukami cieszy się coraz większą popularnością i jest chętnie wykorzystywane zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej, galeriach, sklepach, obiektach sportowych. Może pełnić różne role, czyniąc przestrzeń funkcjonalną, oryginalną i estetyczną.

Nadruki na szkle – zastosowania

Panele wykonane ze szkła wykorzystywane są w architekturze wnętrz przede wszystkim jako:

  • panele ścienne

Szklane panele z grafiką mogą być stosowane jako elementy dekoracyjne na ścianach. Mogą przedstawiać różne wzory, obrazy czy abstrakcyjne kompozycje, które nadają pomieszczeniu oryginalny charakter.

  • panele kuchenne

Nadruki na szkle na panelach są często używane w kuchniach jako materiał nad blatami kuchennymi. Grafika może przedstawiać motywy kulinarne, abstrakcyjne wzory lub inne interesujące kompozycje, które pasują do stylistyki wnętrza.

  • panele łazienkowe

W łazienkach szklane panele z grafiką pełnią funkcję dekoracyjną oraz ochronną. Często wybierane są motywy związane z wodą, naturą czy innymi tematami pasującymi do charakteru łazienki.

  • drzwi szklane z grafiką

Drzwi wykonane ze szkła również mogą mieć na swojej powierzchni dekorację w formie grafiki. To eleganckie rozwiązanie, które pozwala na indywidualne dopasowanie drzwi do stylu wnętrza.

  • panele do przestrzeni biurowych

W biurach nadruki na szkle mogą pełnić funkcję dekoracyjną, jednocześnie umożliwiając podział przestrzeni, co jest chętnie wykorzystywane jako alternatywa dla tzw. open space.

  • panele do restauracji i lokali usługowych

W restauracjach oraz innych lokalach usługowych szklane tego typu panele mają za zadanie organizować przestrzeń i zaaranżować ją w intymny komfortowy dla klientów sposób.

  • panele szklane do mebli

Szkło z grafiką może być również stosowane jako okładzina mebli, nadając im unikalny wygląd. Szklane panele ładnie odbijają światło, tworząc wrażenie większej przestronności przestrzeni.

Rodzaj szkła do paneli z grafiką

Nadruki na szkle najczęściej robimy na szkle hartowanym Optiwhite, które najlepiej się do tego nadaje. Daje ono gwarancję doskonałego efektu wizualnego naniesionego obrazu. Ten rodzaj szkła nie zawiera tlenku żelaza odpowiedzialnego za zielonkawe zabarwienie szkła. Używamy go, aby produkowane na indywidualne zamówienia szklane panele z nadrukami w pełni odpowiadały wyobrażeniom naszych Klientów. Polecamy przeczytać nasz artykuł pt. “Inspirujące pomysły na nadruki na szkle do dekoracji wnętrz” aby sprawdzić najciekawsze pomysły na grafiki!

Panele ze szkła z nadrukami: oryginalne i uniwersalne

Stosowanie szklanych paneli z nadrukami daje dużą swobodę w kreowaniu przestrzeni zgodnie z własnymi upodobaniami i wymaganiami funkcjonalnymi. Podnosi walory wizualne pomieszczeń, czyniąc je nowoczesnymi, eleganckimi i interesującymi. Daje również przyjemne wrażenie przestronności i optycznej otwartości. Nadruki na szkle to również świetny sposób na indywidualizację wnętrza dzięki możliwości samodzielnego wyboru grafiki. W MPJ Glass posiadamy szeroki wybór nadruków na szkle. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *