Listwy przypodłogowe – prosty i tani sposób na odświeżenie pomieszczenia

Stałym elementem wykończenia podłóg są listwy, zwane również cokołami. Stanowią ważną funkcjonalnie część wyposażenia. Zakrywają puste przestrzenie pomiędzy zakończeniami podłóg a początkiem powierzchni ścian. Zapobiegają w ten sposób dostawaniu się tam zanieczyszczań, a także wpływają na estetykę pomieszczenia maskując nierówne zakończenia podłóg, które są koniecznością w każdym wypadku. Mało jednak osób zwraca uwagę na walory czysto estetyczne. Listwy przypodłogowe są świetnymi elementami nadającymi wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Listwy przypodłogowe – szeroki wybór stylistyczny

Na uwagę zasługuje fakt, że dostępna jest szeroka paleta listew przypodłogowych różniących się zarówno stylem, jak i samym surowcem, z którego zostały wykonane. Popularnym rozwiązaniem są listwy wykonane z MDF. Odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w czyszczeniu, podbijają serca zarówno właścicieli mieszkań, jak i firm remontowych. Nic dziwnego – łatwość obróbki i brak problemów z nadawaniem im unikatowego charakteru to niepodważalne zalety. Oczywiście to niejedyne godne polecenia artykuły. Świetnie prezentują się również wykonane z naturalnych surowców listwy drewniane. Jesion, buk, orzech czy dąb bielony mogą zawrócić w głowie niejednemu. Rdzenie oraz forniry cokołów wykonane z dobrego, naturalnego drewna, pokrywane są warstwami ochronnymi. Gwarantuje to nie tylko ochronę przed zanieczyszczeniami i brudzeniem, lecz również wspaniały wygląd przez wiele lat.

Listwy przypodłogowe – unikatowy charakter Twojego wnętrza

Nie bez znaczenia jest fakt, że połączenia między podłogą a ścianą to miejsca, gdzie bardzo często kierują swój wzrok nasi goście. Warto więc ich czymś zaskoczyć. Elementy te są również łatwe w montaż i demontażu. Wymiana listew przypodłogowych może być więc świetnym sposobem na tanie i szybkie, a zarazem bardzo efektowne odświeżenie naszych wnętrz. Szeroka gama produktów dostępnych na rynku sprawia, że do naszego mieszkania czy biura z pewnością pasuje niejedna listwa. Łatwość wymiany to również pozytywna wiadomość dla estetów, którzy odświeżając ściany w mieszkaniu chcieliby w prosty sposób zadbać również o inne elementy. Wymiana cokołów jest więc dobry pomysłem w takim przypadku.

Listwy przypodłogowe – warto postawić na sprawdzonych dostawców

Wymiana listew zasłaniających dylatacje pomiędzy ścianą a podłogą to tani i prosty sposób na wizualne orzeźwienie designu naszego mieszkania. Należy jednak pamiętać, że długotrwały efekt naszych działań jest zależny od jakości produktów, na których zakup się decydujemy. Warto zatem postawić na rozwiązania oferowane przez sklepy typu Parkiet.pl, gdzie znajdziemy tylko i wyłącznie solidne produkty w dobrych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *