Jak wybrać telewizor?

Telewizor to nadal jeden z najpopularniejszych sprzętów w każdym domu. Zajmuje zwykle honorowe miejsce, skupiając całą rodzinę przed sobą, podczas oglądania ulubionych filmów lub programów. Czasy, w których mieliśmy do dyspozycji duże, kineskopowe odbiorniki odeszły w niepamięć. Dziś technologia pozwala na wybór najnowocześniejszych rozwiązań, gwarantujących niezwykłą jakość obrazu i dźwięku. Na jaki rodzaj telewizora się zdecydować?

Rodzaj odbiornika

Pierwszą rzeczą, o jaką zostaniecie zapytani w sklepie ze sprzętem RTV, będzie rodzaj telewizora, jaki chcecie kupić. Rynek oferuje co najmniej trzy podstawowe możliwości w tym zakresie. Pierwszą jest telewizor LCD, posiadający wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Jest to coraz rzadziej spotykana wersja, ponieważ przy dłuższym oglądaniu może męczyć oczy, nie gwarantuje także idealnej jakości.

Kolejną propozycją jest telewizor plazmowy. To popularne modele, stworzone jako alternatywa dla LCD. Odbiorniki w tej technologii są przyjazne dla oczu, zapewniają także wysoką jakość obrazu. Najdroższym i najnowszym rozwiązaniem, które pomogą sfinansować pożyczki pozabankowe, jest telewizor OLED. Jest oparty na technologii organicznej, gwarantującej wyjątkowe parametry obrazu.

Jak duży telewizor?

Aby wybrać odpowiednią wielkość telewizora, czyli przekątną ekranu mierzoną w calach, musimy zdecydować, w którym miejscu salonu odbiornik będzie umieszczony. Od tego punktu należy zmierzyć odległość do kanapy, na której najczęściej oglądamy ulubione programy. Dane te wystarczy sprawdzić w dostępnych w Internecie tabelach, aby znaleźć odpowiedni rozmiar telewizora, dopasowany do wielkości salonu.

Nie warto inwestować w małe odbiorniki, które będą wymagały wytężania wzroku, aby obejrzeć wybrany film czy program. Wykorzystując możliwości, jakie dają pożyczki pozabankowe, kupcie lepiej większy telewizor, który zawieszony na ścianie lub umieszczony na szafce, będzie doskonale widoczny z każdego miejsca w pokoju. Tu jednak zachowajcie umiar, ponieważ zbyt duży odbiornik nie sprawdzi się na niewielkich przestrzeniach.

Nowoczesne propozycje

Jeśli należycie do grona osób lubiących niestandardowe rozwiązania, pomyślcie o nowoczesnej propozycji, jaką jest projektor multimedialny. To sprzęt, jaki coraz częściej pojawia się w domach. Nie musicie organizować szafki czy miejsca na ścianie, na której znajdzie się telewizor. Wystarczy zamontować projektor na dołączonych uchwytach, a obraz wyświetlać na białej ścianie.

Jeśli zdecydujecie się na tę propozycję, weźcie pod uwagę jakość sprzętu. Istotne jest przede wszystkim źródło światła. Wykorzystując pożyczki pozabankowe, wybierzcie modele, które nie posiadają już tradycyjnych lamp, ale matryce LCD, charakteryzujące się dłuższą żywotnością. Zadbajcie także, aby sprzęt wyposażony był w protokół bluetooth oraz moduł Wi-Fi, pozwalające na zdalne sterowanie urządzeniem oraz wyświetlanie na nim plików z telefonu, komputera czy tabletu.

Jeśli zastanawiacie się, jaki wybrać telewizor, w pierwszej kolejności weźcie pod uwagę wasze indywidualne oczekiwania. Rynek oferuje wiele rozwiązań, różniących się przede wszystkim jakością obrazu i dźwięku. W parze z tymi parametrami idzie także cena, która rośnie wraz z wielkością telewizora oraz zastosowaną technologią. Bardzo dobrą alternatywą, dla tradycyjnych odbiorników, są projektory multimedialne, które możecie elastycznie dostosować do każdego rozmiaru wnętrza.

One thought on “Jak wybrać telewizor?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *