Regały metalowe – uniwersalne meble

Regały metalowe to uniwersalne meble o wszechstronnym zastosowaniu. Doskonale sprawdzają się w różnych firmach i instytucjach. To idealne wyposażenie sklepów, magazynów, hurtowni, warsztatów, pomieszczeń, w których przechowujemy towary o dużej wadze i dużych rozmiarach. Coraz częściej stanowią też wyposażenie domów, piwnic i garaży. Regały metalowe to meble wytrzymałe, stabilne, łatwe do złożenia, bezpieczne.

Pozwalają ergonomicznie zagospodarować przestrzeń. Wykorzystują tylko pionową przestrzeń pomieszczenia, dlatego w przeciwieństwie do innych mebli pozwalają zaoszczędzić w pomieszczeniu sporo miejsca. Zapewniają nam łatwy dostęp do przedmiotów na nich przechowywanych. Aby coś zdjąć z regału, nie trzeba otwierać żadnych drzwiczek, tak jak w przypadku szafy czy szafki. Wszystkie przedmioty umieszczone na regałach znajdują się w zasięgu reki, są widoczne, nie trzeba ich długo szukać.

Regały metalowe są odporne na wszelkie niekorzystne warunki. Nie ulegają zniszczeniu ani uszkodzeniu pod wpływem wilgoci, zbyt wysokich czy zbyt niskich temperatur, nie szkodzą im żadne substancje chemiczne. Są odporne na zadrapania i zarysowania.

Regały magazynowe

Regały magazynowe to meble o prostej konstrukcji, ich złożenie nie wymaga od użytkownika wiele czasu i pracy. Istnieje też możliwość przykręcenia regału na stałe do ściany. Dzięki temu mamy pewność, że użytkownicy regału będą bezpieczni.

W przypadku potrzeby przetransportowania regału w inne miejsce łatwo go rozmontować i złożyć ponownie. Ilość i wysokość półek można dobierać dowolnie w zależności od potrzeb magazynu.

Wybierając regały magazynowe należy wziąć pod uwagę powierzchnię magazynu, specyfikę przechowywanych towarów, ich rodzaj i wagę oraz sposób przechowywania towarów – czy będą trzymane na paletach, w kartonach, zbiornikach czy luzem.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów regałów magazynowych są regały półkowe. Są przeznaczone do ręcznego składowania towarów lekkich lub średnio ciężkich bez konieczności używania wózków widłowych.

Regały paletowe zapewniają bezpośredni, łatwy dostęp do każdej palety. Stanowią wyposażenie magazynów o dużej powierzchni, gdzie wykorzystuje się wózki widłowe, przenośniki i inne sprzęty.

Regały wspornikowe z kolei wykorzystuje się do magazynowania długich elementów takich, jak rury, deski, szyny, itp. Znajdują zastosowanie w sklepach i magazynach specjalizujących się w sprzedaży artykułów budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *