Listwy przypodłogowe Lagrus – nowoczesne rozwiązania

Listwy przypodłogowe to coś, co bez wątpienia jest współcześnie popularnym rozwiązaniem. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób nie stosuje ich lub też nie korzysta w pełni z ich możliwości. Tymczasem listwy prócz estetycznego wykończenia podłogi, są w stanie zaoferować nam znacznie więcej. Jakie są ich podstawowe zalety?

Jak w pełni wykorzystać listwy przypodłogowe?

Oczywiście podstawową zaletą listw przypodłogowych oraz celem ich wykorzystania, jest zamaskowanie szczeliny dylatacyjnej. Układając podłogę zawsze musimy pamiętać o tym, aby taką szczelinę pozostawić. Dlaczego? Ponieważ podłoga cały czas pracuje, a panele czy też deski się rozszerzają w trakcie chodzenia. Układamy również na nich meble, które są ciężkie i tym samym wywieramy ciągły nacisk. Podłoga musi zatem znajdować chociaż kilka centymetrów ujścia, aby nie powstawały na niej wypaczenia oraz wybrzuszenia. Jednak w takiej szczelinie dylatacyjnej zbiera się brud i nie prezentuje się ona zbyt estetycznie. Dlatego też zasłania się ją funkcjonalną listwą przypodłogową, dzięki której wszystko to pozostaje niewidoczne.

To zdecydowanie ułatwia nam zadanie podczas wykonywania różnych remontów. Nie zawsze udaje nam się bowiem idealnie dociąć tapetę czy też pomalować ścianę. Nie musimy się jednak tym przesadnie przejmować, ponieważ listwa wszystko zasłoni. Możemy pozwolić sobie na małe niedociągnięcia, szczególnie jeśli wykończenie ścian chcemy realizować samodzielnie.

Kolejną zaletą listew, jest ochrona ścian przed zniszczeniem. Obecnie można na rynku spotkać już podłogi, które cechują się stabilnością wymiarową. W ich przypadku nie ma konieczności korzystania z listw przypodłogowych. Listwy jednak dają nam naprawdę mnóstwo korzyści. Przede wszystkim dzięki ich zamontowaniu, nie uderzamy bezpośrednio w ścianę odkurzaczem czy też mopem. Ściany nie są zamoczone, nie odpada od nich farba. To również plusy, na które warto zwrócić uwagę.

Aby w pełni wykorzystać listwy przypodłogowe warto wybrać również takie, które posiadają frezowanie pod kable. Obecnie jest to już swego rodzaju standardem i naprawdę mnóstwo osób decyduje się na takie rozwiązanie. Zwisające kable w salonie czy też w każdym innym pomieszczeniu, przede wszystkim wyglądają mało estetycznie. Poza tym mogą stwarzać również zagrożenie, jeśli w domu są osoby starsze lub małe dzieci. Ukrywając je w listwie, profesjonalnie pozbywamy się problemu.

Jakie listwy z oferty marki Lagrus warto wybrać?

Marka Lagrus działa na rynku od dłuższego czasu. W trakcie swojego działania zdążyła ona już zaoferować klientom naprawdę liczne rozwiązania, dopasowane do oczekiwań oraz budżetu. Każdy model jest godny uwagi, choć nie każdy może wpasowywać się w nasze główne założenia. Poniżej przeanalizowane zostaną właściwości i parametry techniczne trzech modeli, które pokazują również, jakimi cechami odznaczają się pozostałe produkty z oferty.

Listwy Lagrus Krym 150, mają wymiary 16x150x2440 mm. Są to listwy wilgocioodporne, wykonane z białego MDF. Posiadają trójwarstwowe lakierowanie, obejmujące izolację, podkład oraz nawierzchnię. Są wyposażone w funkcjonalne frezowanie pod kable a także frezowanie, które wzmacnia ich mocowanie do ścian. Produkt ten można zamontować na klej. To co je wyróżnia, to bez wątpienia nietypowy wygląd i żłobienia. Nadają się one do zastosowania w pomieszczeniach utrzymywanych w bardziej tradycyjnym stylu, ale również i do tych bardziej nowoczesnych.

Listwa Classic r20, występuje w trzech wariantach. Pierwszy model jest standardowym, drugi o podwyższonej odporności na działanie wilgoci i trzeci to listwa fornirowana w naturalnym kolorze dębowym. Model standardowy ma wymiary 16x80x2440. Również posiada trójwarstwowe lakierowanie, a samo wykończenie jest wykonywane lakierem poliuretanowym. Dolna krawędź listwy jest zaizolowana i zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Listwa jest wykonana z MDF i można ją zamontować na klej. Występuje ona klasycznie w kolorze białym, ale można wybrać również inny kolor z dostępnej palety barw.

Listwy Classic r5, występują aż w czterech wersjach. Wersji klasycznej, zabezpieczonej przed wilgocią, utrzymanej w czarnej kolorystyce oraz fornirowanej. Wymiary listwy standardowej to 16x80x2440mm. Podobnie jak we wcześniejszych modelach mamy tutaj do czynienia z trójwarstwowym lakierowaniem oraz wykończeniem lakierem poliuretanowym. Listwa posiada również frezowanie pod kable. Są one montowane na klej. Standardowo w kolorze białym, ale także jest możliwość zdecydowania się na inny z palety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *