Biuro otwarte na komfort. RuckZuck poleca funkcjonalne drzwi do gabinetu

Przyjazne środowisko pracy to klucz do twórczego rozwoju i efektywnego działania. Realizację tych celów ułatwią odpowiednio dobrane drzwi, dzięki którym już od progu zadbamy o komfortową atmosferę panującą w biurze. Specjaliści RuckZuck podpowiadają, na co zwrócić uwagę przy wyborze skrzydła, by cieszyło funkcjonalnością i estetycznym wyglądem.

– Pracujemy średnio 40 godzin tygodniowo, a wielu z nas spędza ten czas przy biurku. Niezależnie od tego, czy wykonujemy pracę zdalnie czy stacjonarnie w siedzibie firmy, gabinet powinien służyć skupieniu i produktywności. Urządzając to pomieszczenie zwróćmy szczególną uwagę na rodzaj drzwi, ponieważ źle dobrane znacznie utrudnią wykonywanie obowiązków. Poprzez dokładne zapoznanie się z parametrami technicznymi skrzydeł dokonamy przemyślanego wyboru. Będzie to inwestycja na lata – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Drzwi w biurze wyznaczają strefę pracy, dlatego powinny dobrze wyciszać pomieszczenie. Ograniczenie dopływu dźwięków z zewnątrz ułatwi koncentrację oraz zagwarantuje komfort rozmów biznesowych. O tym, czy skrzydło zapewni odpowiednią izolację akustyczną, w znacznej mierze decyduje jego wypełnienie. Właściwościami wygłuszającymi cechują się drzwi zbudowane z płyty wiórowo-otworowej. Do ich zalet należy także wysoka stabilność, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia związane z trzaskaniem, a także częstym otwieraniem i zamykaniem.

W gabinecie niekoniecznie sprawdzą się drzwi przeszklone – nie zapewnią bezwzględnej ciszy, a widok poruszających się za drzwiami osób rozprasza. Najlepszym wyborem są skrzydła o konstrukcji pełnej, jednak jeśli przestrzeń biurowa nie jest wystarczająco doświetlona, warto postawić na małe mleczne szyby. Dzięki nim wnętrze rozjaśni się, a niska transparentność szkła nie pogorszy warunków pracy.

Zapoznając się z ofertą drzwi do biura zwróćmy uwagę na ich detale. Dzięki zamkom magnetycznym skrzydło będzie zamykać się niemal bezszelestnie. Jeśli natomiast w pomieszczeniu przechowywane są ważne dokumenty, dobrze sprawdzą się dodatkowe zabezpieczenia w formie zamków na klucz, solidnych klamek i zawiasów.

Poza walorami użytkowymi, drzwi powinny wyróżniać się także eleganckim wyglądem. Istotne, by były przyjemne dla oka i dobrze wkomponowały się w aranżację. Doskonale zaprezentują się skrzydła białe o lakierowanej powierzchni lub modele w naturalnych odcieniach drewna. Pięknym uzupełnieniem będą minimalistyczne aplikacje, np. w formie fornirowych lub szklanych wstawek. Wiele atrakcyjnych propozycji jest dostępnych w kolekcji SENTIS firmy RuckZuck (np. Diego, Sensa czy Inez).

– Funkcjonalne i eleganckie drzwi stworzą przyjazne wejście do biura. Dobierając z podobną starannością pozostałe elementy aranżacji – duże biurko, ergonomiczny fotel, pojemne regały, dobre oświetlenie – stworzymy idealne miejsce pracy. Nie zapominajmy przy tym o wykończeniu podłogi. Panele o jasnej kolorystyce, gładkiej powierzchni i wysokiej klasie ścieralności (np. Villa Dąb Veroni czy Galaxy 4V Dąb Lozano) doskonale uzupełnią wystrój, w którym najważniejsza jest wygoda – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Biuro otwarte na komfort. RuckZuck poleca funkcjonalne drzwi do gabinetu
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *